Szanowni Rodzice/ Opiekunowie,

zapraszamy do udziału w Rowerowym Maju 2024. Jest to kampania, która w naszej szkole obecna jest już od wielu lat.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

W tym roku Rowerowy Maj trwać będzie od 6 do 29 maja i obejmie 18 dni przejazdów, z czego 3 dni zostaną wyłączone z rywalizacji. Będą to dni testów klas 8 (14-16 maja). W tych dniach w szkole nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, a jedynie dyżury świetlicowe. Nie wpłynie to jednak na punktację poszczególnych klas i uczestników.

Do przystąpienia do kampanii niezbędna jest pisemna zgoda Rodzica. Zgody te dostępne są na stronie internetowej szkoły, stronie RM https://rowerowymaj.eu/do-pobrania/#dok-ogolne oraz na dyżurce, przy wejściu. Zgody wypełnione do dnia 25 kwietnia, prosimy pozostawić przy wejściu lub przesłać mailem na adres m.dolecka@sp39.edu.gdansk.pl lub m.kardas@sp39.edu.gdansk.pl 

 

Z poważaniem,

Koordynatorki Rowerowego Maja

Maria Dolecka

Małgorzata Kardaś