Seminarium inspirujące dla rodziców wg idei Jespera Juula

Jestem OK taki, jaki jestem – jak wspierać dziecko w budowaniu poczucia własnej wartości

Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym, uodparnia na kryzysy.

• Jak rodzic może wspierać dziecko w budowaniu poczucia własnej wartości?

• Jak odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie?

Jesper Juul, autor bestsellera „Twoje kompetentne dziecko”, światowy autorytet w dziedzinie wychowania dzieci.

Jesper Juul o poczuciu wartości:

„Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości mają problem z tym, żeby odkryć swoją prawdziwą wielkość: albo siebie pomniejszają albo wyolbrzymiają. Jedni pragną stać się niewidzialni, a inni wręcz przeciwnie: eksponują siebie przez cały czas i niczego bardziej nie pragną, niż żeby na nich patrzono i podziwiano.

Jeśli doskwiera ci niskie poczucie własnej wartości, będzie ci trudno budować dobre relacje z innymi ludźmi, także z samym sobą. Trudno ci będzie otwarcie powiedzieć, czego ci potrzeba, gdzie są twoje granice, gdzie jest twoje „tak” i „nie” albo prowadzić szczerą rozmowę z drugim człowiekiem.”

Termin, zapisy:
• Pn. 24.02, godz. 18.00 – 20.00
• Koszt 60zł/osoba
• Obowiązkowe zapisy kontakt@RodzicJakRzeka.pl
• Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 39 ul. Obywatelska 1, Gdańsk
• Seminarium pod patronatem Familylab Polska
• Link do wydarzenia facebook.com/events/224796552026991/

Prowadzący:
Piotr Niklas, certyfikowany trener Familylab, ojciec 4 dzieci. Więcej o mnie family-lab.pl/piotr-niklas/

Jaką formę ma seminarium inspirujące?
Spotkanie ma charakter wykładowy. Trener dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie omawianego tematu. Podczas seminarium, jest czas na zadanie pytań dotyczących własnej rodziny czy klasy. Seminarium dla osób dorosłych, możliwy udział rodzica z niemowlakiem. Spotkanie trwa 2 godz., jest prowadzone na podstawie materiałów opracowanych przez Jespera Juula.

Obowiązkowe zapisy na adres kontakt@RodzicJakRzeka.pl Proszę podać imię i nazwisko, datę, tel. kontaktowy. Wpłaty przelewem, na konto organizatora wskazane w mailu zwrotnym. Jeżeli pieniądze są problemem, napisz do mnie.

W przypadku zbyt małej liczby zapisów, możliwe jest odwołanie seminarium. Osoby zapisane zostaną poinformowane mailowo i otrzymają zwrot kwoty za zakupiony bilet.

Organizator: Piotr Niklas - Rodzic jak Rzeka, seminaria inspirujące wg Jespera Juula, tel. 502 611 337, email kontakt@RodzicJakRzeka.pl